1. Képzési célok

a.) Testi nevelés
Az előző évekhez hasonlóan 2007-ben is számos sportversenyen vettünk részt. Az alábbi versenyeken a következő eredményeket érték el a gyerekek:
-Budapest Millenáris Kerékpár pályán, görgőzés versenyen 9 fővel, 2 arany, 2 bronz és 1 ezüst érmet szereztünk. Aranyérmeseink: Vincze Andrea és Brauner Viktor.
-Győrben zsinórlabda versenyen a csapatunk 5. helyezést ért el.
-Esztergomban asztalitenisz versenyen 9 fővel indultunk. A gyerekek 1 arany, 1 ezüst és 1 bronz érmet szereztek.
-Székesfehérváron az úszásversenyen 8 tanulónk vett részt. 1 arany, 1 ezüst (Branuer V.), 2 bronz (Szirtes Á.)
-Az Egri úszóversenyen 8 tanulónk indult. Itt 2 arany, 2 ezüst és 1 bronz érmet nyertek a gyerekek.
-Szár településen asztalitenisz és kerékpár versenyen vettünk részt 7 fővel. Dudás Anita asztaliteniszben 1. helyezést ért el, teljesítménye alapján beválogatták a MÉS-Parasport Válogatott keretbe. Ugyanezen a versenyen Vincze Andrea ezüstérmes, Balogh Ildikó bronzérmes lett.
-A Bp. Újhegyi uszodában megrendezett úszásversenyen 8 fővel vettünk részt.
-A Zánka-i sport találkozón 14 gyerek indult, ahol 5 arany, 7 ezüst és 5 bronz érmet nyertek tanulóink, illetve 1 kupával tértek haza.
-A lovas foglalkozások keretében a gyerekek a lóhoz szoktatás mellett a lovaglás alapvető szabályaival, az állatgondozással és a lovarda karbantartásával is megismerkedhettek.

b.) Művészeti nevelés
Az alapítvány támogatta a művészeti és kulturális rendezvényeken történő részvételt és azok megrendezését.
- Iskolai programjaink:
Októberben a környezetvédelmi világnap keretében megtartott a versenyeken 36 tanuló vett részt.
Novemberben kerültek lebonyolításra az iskolai szavaló és olvasóversenyek.
- Iskolán kívüli programjaink:
Májusban került megrendezésre a Gyógypedagógiai Intézetek Fővárosi Kulturális Szemléje (Bp. Hegyhát út) melyen 8 tanulónk indult. Ezen a versenyen 2. helyezést értünk el.
A Fővárosi Fenntartású Intézmények szavalóversenyén a Szent Miklós Ált. Isk. és Diákotthonban (Budapest, Miklós tér) 4 tanulónk vett részt. Takács Norbert 1 helyezett, Kis Ráhel 3. helyezett lett.